بیوگرافی کیمیا علیزاده تکواندو کار ایرانی

عکس های کیمیا علیزاده عضو تیم ملی اریان در المپیک ریو 2016

بیوگرافی کیمیا علیزاده + عکس

کیمیا علیزاده اسطوره جدید ورزش تکواندو بانوان که در المپیک ریو 2016 حضور دارد

بیوگرافی کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده، تکواندوکار وزن منهای 57 کیلوگرم ایران پیش از اینکه تولد 17 سالگی‌اش را جشن بگیرد، فراتر از ظرفیت‌های تکواندوی ایران رفت. او به قدری در مسابقات جهانی 2015 روسیه درخشید و پیشرفت رو به جلویی داشت که قبل از آن هیچ یک از بانوان تکواندوکار نتوانسته بود چنین مسیری را طیکند.

علیزاده که در آستانه 17سالگی قرار دارد، در نخستین حضورش در مسابقات جهانی تنوانست به مرحله نیمه‌نهایی صعود کند. و از آن مهمتر کسب مدال بزنز جهانی.

یکی از فاکتور های مهم کیمیا قد بلندش هشت که حدود 185 سانتی متر هست

بیوگرافی کیمیا علیزاده

پدر و مادر کیمیا علیزاده

پدر و مادر کیمیا علیزاده

قهرمانی در مسابقات گرند پریکس روسیه

کیمیا علیزاده در مسابقات گرند پریکس روسیه دست به کار بزرگی زد و با شکست قهرمان المپیک و نفر دوم رنکینگ جهانی در صدر اخبار تکواندوی جهان قرار گرفت تا به کیمیای تکواندو زنان ایران مبدل شود.

کیمیا علیزاده که قبل از رسیدن به مبارزه فینال گرند پریکس امتیازی المپیک در روسیه که اولین حضور بانوان در گرندپریکس بود، سه حریف قدرتمند و عنوان دار المپیک و جهان از انگلستان، کره جنوبی و کروواسی را مغلوب کرده بود در دیدار نهایی ابتدا برابر جیدا جونز انگلیسی ۳-۰ عقب افتاد که در پایان بازی نتیجه را 3-3 برابر کرد و در راند طلایی با خونسردی یک امتیاز بدست آورد و قهرمان شد

 کیمیا علیزاده

 

مدال های کیمیا علیزاده

کیمیا علیزاده در تکواندو سابقه طولانی دارد و مدال های زیادی کسب کرده

 کیمیا علیزاده

 

عکس های کیمیا علیزاده

آدرس اینستاگرام کیمیا علیزاده 

 کیمیا علیزاده

 کیمیا علیزاده

قهرمانی در المپیک ریو 2016

کیمیا علیزاده در بازی اول خودش برنده شد ولی در بازی دوم شکست خورد و در شانس مجدد با تلاش و شایستگی مدال برنز المپیک را بدست آورد و تاریخ ساز مدال المپیک بانوان ایران شد در سن 18 سالگی

 

 کیمیا علیزاده

 کیمیا علیزاده